Eliminacje konkursów i turnieju w placówkach oświatowych

Projekt obserwatorium

Ostatni tydzień marca i połowa kwietnia br. upływa w szkołach i Pałacu Młodzieży pod znakiem eliminacji konkursów i turnieju przewidzianych w ramach projektu „Obserwatorium Ekonomiczne Uczniów Tarnowskich Szkół Podstawowych”.

Uczniowie i wychowankowie przedstawiają i prezentują nauczycielom collage na Konkurs na Najlepszy Collage „Jestem przedsiębiorczy” i lapbooki na Konkurs na Najciekawszy Lapbook Ekonomiczny.

W Szkole Podstawowej nr 23 w Tarnowie rezultaty pracy uczniów podczas projektu można podziwiać na wystawie collage’y i lapbook’ów.

W większości placówek oświatowych odbył się już  1. etap Turnieju Obserwatorów Ekonomicznych.

Minijuniorzy (kl. 1-3) i Juniorzy (kl. 4-6) rozwiązywali test teoretyczny o tematyce: gospodarowanie budżetem domowym (ze szczególnym uwzględnieniem gospodarowania kieszonkowym), instytucje i usługi bankowe oraz historia pieniądza.

Uczniowie i wychowankowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki z testu teoretycznego w swoich placówkach oświatowych, utworzyli 3-osobowe drużyny na 2. etap Turnieju Obserwatorów Ekonomicznych. Teraz drużyny przygotowują się do testu praktycznego. Dla Minijuniorów będzie to „Wędrówka z Jasiem i Małgosią po ekonomicznych stacjach uczenia się”, a Juniorzy zmierzą się z grą dydaktyczną „Poziomy wiadomości i umiejętności ekonomicznych”.

Tematyka finału Turnieju Obserwatorów Ekonomicznych dla obydwu grup wiekowych będzie podobna: planowanie i przewidywanie działań związanych z zakupami, gospodarowanie budżetem domowym, instytucje i usługi bankowe, historia pieniądza, podejmowanie decyzji, współpraca w zespole, opracowanie strategii pracy zespołu.

Logotypy projekt

2021 CSK Tarnów - Centrum szkoleniowe | Polityka prywatności | Klauzula informacyjna