Drugie zajęcia stacjonarne dla nauczycieli uczących w kl. 1-3 szkoły podstawowej 17.10.2017

Projekt obserwatorium

Kolejne zajęcia stacjonarne dla  nauczycieli uczących w kl. 1-3 szkoły podstawowej odbyły się 17 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowie. Poświęcone one były głównie zaplanowaniu tematów zajęć „Przedsiębiorczość Jasia i Małgosi”, dodatkowych w szkołach i pozaszkolnych w Pałacu Młodzieży, zgodnie z założeniami projektu „Obserwatorium Ekonomicznym Uczniów Tarnowskich Szkół Podstawowych”. Dla uczniów kl. 1-3 przewidziany jest w ramach projektu 2-etapowy Konkurs na Najlepszy Collage „Jestem przedsiębiorczy” oraz 2-etapowy Turniej Obserwatorów Ekonomicznych w grupie wiekowej MINIJUNIORZY. Nauczyciele dyskutowali, jakie zagadnienia i w jaki sposób powinny być poruszane na zajęciach „Przedsiębiorczość Jasia i Małgosi”, aby dobrze przygotować  uczniów i wychowanków tej grupy wiekowej do powyższych działań projektowych.

Ekspert z zakresu kształcenia Maria Krogulec-Sobowiec przedstawiła nauczycielom innowacyjny sposób pracy z uczniem/wychowankiem z zastosowaniem Dzienniczka ucznia kl.1-3 szkoły podstawowej „Ekonomia wokół mnie”, w którym Wróżka Ekonomia oraz Jaś i Małgosia zachęcają dzieci do obserwacji ekonomicznych w ich życiu codziennym. Powyższy dzienniczek w wersji edytowalnej został zamieszczony na platformie w kursie .„Innowacyjna edukacja ekonomiczna uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej”.

Nauczyciele Pałacu Młodzieży odbyli drugie szkolenie stacjonarne dnia 25 października 2017 r. w swoim miejscu pracy, ponieważ w poprzednim terminie nie mogli wziąć udziału ze względów od nich niezależnych. Zajęcia powyższe prowadziła Bogumiła Surowiec.

Logotypy projekt

2021 CSK Tarnów - Centrum szkoleniowe | Polityka prywatności | Klauzula informacyjna